odchudzanieŻelazo w orzeszkach piniowych wspaniale działa na krążenie oraz system nerwowy. Dodatkowo, tłuszcz jednonienasycony zawarty w tych orzechach jest bardzo dobry dla zdrowia naszego serca, zwalcza tłuszcz i obniża poziom cholesterolu we krwi.

Masa innych składników odżywczych zawartych w orzeszkach uzupełnia zbalansowaną dietę służącą naszemu zdrowiu i kondycji. Nawiasem mówiąc, do największych producentów tychże orzechów należą Hiszpania i Włochy, ale te cudowne orzechy są również szeroko rozpowszechnione w USA i Meksyku.

Migdały są bogate w proteiny oraz są dobrą alternatywą dla czerwonego mięsa i jajek. Badania wykazują, że zaledwie uncja migdałów zawiera prawie taką samą ilość protein jak chude mięso. Tym co czyni migdały zdrowszymi od mięsa jest wysoka zawartość błonnika. Pełne błonnika jedzenie może skutecznie zapobiegać nagromadzeniu tłuszczu i kalorii w naszym organizmie. Wien twierdzi, że błonnik będzie związywał tłuszcz tym samym zapobiegając osiadaniu go na ścianie jelit, a zamiast tego będzie on wypłukiwany.

Migdały zawierają kwas oleinowy, tłuszcz jednonienasycony. Jest on często spotykany w oliwie z oliwek i masz duży wkład w obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Toronto pokazują, że badani który zjadali przynajmniej uncje migdałów dziennie zauważali, że ich LDL ( niskie zagęszczenie lipoprotein lub „zły cholesterol” ) znacznie się obniżało. Osłabia to ryzyko zachorowania na choroby serca. Sprawdz tez artykuł na temat odchudzania za pomocą piperyny.