odchudzanie bieganieKiedy naszemu organizmowi brakuje zdrowych populacji mikroflory, trawimy wszystko to co jemy i pochłaniamy wszystkie kalorie. Pewne bakterie mikroflory ( takie jak lactobacillus fermentum and lactobacillus amylovorus) kolidują z pochłanianiem kalorii, jeżeli znajdują się w naszych jelitach. Jest to tożsame z niektórymi spożytymi kaloriami wydalanymi z naszego organizmu a wtedy mniej kalorii zostaje skumulowanych w tłuszczu na naszych brzuchach. Może też Cię zaciekawi suplement piperyna, który znajdziesz tutaj.

Sposobem w jaki dokonuje tego mikroflora jest zapobieganie nagromadzania się kalorii w naszych jelitach. Podczas procesu trawienia, wątroba włącza się do gry poprzez użycie soli kwasów żółciowych, które mieszają się z tłuszczem i trawią go. Bakterie mikloflory zwalczają sole a tym samym również tłuszcz.

Obecność probiotyków w naszym organizmie ma krytyczne znaczenie w trawieniu i produkcji energii. Kiedy nasz organizm jest pozbawiony „przyjaznej” bakterii, trawienie jest znacząco ograniczone a nasze ciało musi zużywać dodatkową energię do przetrawienia pożywienia, w rezultacie czego spada poziom naszej energii. Spadek energii łączy się ze zmniejszoną motywacją do ćwiczeń i udziału w czynnościach pomagających spalić tłuszcz i zrzucić wagę. Dlatego więc jest bardzo istotne aby regularnie dostarczać naszemu organizmowi suplementów będących dobrym źródłem probiotycznej mikroflory utrzymującej nasze ciała w znakomitej formie.